Journey of my Life - 3. díl

7. prosince 2012 v 15:57 | Ela
Další díl bude nejspíše zítra :)
Tom ještě chvíli stál u lehátka na němž Bill ležel a čekal, zda si to jeho bratr nerozmyslí. Nestalo se však tak a proto se Tom se skaženou náladou vrátil zpět do domu, kde na něj čekala jeho přítelkyně.
"Tak co jde s náma?" zeptala se opatrně Erika a strčila si své hubené ruce do zadních kapes na svých džínách. Viděla, jak je Tom podrážděný a proto musela hledat vhodná slova, která by Toma ještě více podráždila.

Tom na její otázku jen záporně zakroutil hlavou a pomalu k ní přešel. Pohladil jí po tváři a smutně se na ní usmál. "Nevadilo by ti, kdybychom společný oběd přeložili na jindy?" navrhlu Tom.
Erika s mírným úsměvem na rtech zakroutila hlavou a vyloudila si od Toma aspoň jeden maličký polibek na rozloučenou. Bylo jí totiž jasné, že když nechce jít Tom na oběd nebude stát ani o její přítomnost po zbytek dnešního dne.
"Večer ti zavolám," usmál se na ní Tom, naposledy jí pohladil po tváři a odešel po schodech do svého pokoje. Jeho nálada byla během několika vteřin strávených v Billově přítomnosti na bodu mrazu. Za co byl jedině vděčný, bylo to, že se Erika zybtečně nevyptávala a hned pochopila, že dneska by s ním nebyl nejlepší den.

Když se na druhý den ráno Tom probudil, cejtil se, jako by celou noc proflámoval někde v baru. Dal si rychlou sprchu, díky které se alespoň částečně probral. Když scházel schody jen v trenýrkách s ručníkem kolem ramen, aby si přichystal něco k snídani, čekalo ho překvapení. Jestli bylo milé... no o tom by se dalo diskutovat.

Pod schody bylo několik velkých kufrů růžové barvy. Hned si byl jist, čí ty kufry jsou. Netrvalo dlouho a objevila se v předsíni i Erika. "Ahoj zlato, jak jsi se vyspal?" usmála se na něj Erika a vyšla několik schodů za Tomem, aby ho mohla políbit na přivítanou.
"Co ty kufry?" nereagoval na její otázku a položil tu svou, která ho v tomto okamžiku trápila nejvíc.
"No víš, myslela jsem, že chceš, abych se sem přestěhovala," pokrčila ledabyle rameny a jemně mu přejela po délce jeho paže. Tom se nad její odpovědí uchechtl. Myslel si, že sama moc dobře pochopí, že právě teď není ta nejvhodnější doba k realizaci jeho nesmyslného nápadu, který ho přepadl ve slabé chvilce.

"Víš Er.." křečovitě se na ní usmál, "..nemyslím si, že je právě ten nejlepší čas k tomu, abys se sem nastěhovala. Víš kvůli Billovi," pokrčil rameny a ukázal do prvního patra, kde Bill ještě nejspíše spal.
"Neříkal jsi náhodou, že nebudeš co se stěhování týče brát na Billa ohledy?" zamračila se, nacož si Tom povzdychnul.
"Prosím, buď rozumná a chápej mě a situaci, ve které teď jsem," snažil se jí to Tom vysvětlit, ale ona si stála za svím. Sešla pár schodů zpět ke svým kufrům a s falešným úsměvem, ve kterém byla velmistr, se otočila zpátky na Toma. "Chceš udělat snídani nebo už jsi snídal?" zeptala se aniž by reagovala na Tomovy narážky, že právě teď prostě není ta nejvhodnější chvíle.
Tom jen němě přikývnul a pozoroval, jak Erika s úsměvem na rtech odcházela do kuchyně.

Ještě nějakou dobu stál Tom nečině na schodech a čekal, až mu jeho mozek všechno střebá. Hned takhle po ránu toho na něj bylo až moc věcí najednou. Z jeho střebávání ho vyrušily tíché kroky po schodech. Otočil svůj pohled nahoru, kde viděl stát Billa. V jeho obličeji byl pohled, který dokonce ani Tom nedokázal přečíst.
"Ahoj," tiše se pozdravili a dál stáli na schodech, akorát s tím rozdílem, že Tom stál o několik schodů níže.
"Kam se chystáš?" pohodil Tom rukou směrem k plně upravenému Billovi.
"Nemůžu tu přece chodit v pyžamu, když je tu tvá přítelkyně," naklonil Bill hlavu na stranu a slabě ukázal na kufry pod schody. "Takže už je tu nastěhovaná?"

"Ale ne, to jen..." Tom rychle přemýšlel nad nějakou výmluvou. "Jen odjíždí na nějaký čas ke kamarádce, a tak se tu ještě stavila, rozloučit se," nervózně se podrbal na krku.
"Aha," Bill pokýval hlavou a chystal se sejít schody, než tak ale učinil objevila se v předsíni Erika, netušící že je tu i Bill pronesla: "Tome, ale mohl by jsi mi ty kufry aspoň donýst k sobě, ať se mi tu takhle neválej a až se najíš, tak by jsi mi mohl uvolnit nějaký místo v šatně, aby se mi oblečení nemuchlalo v kufrech."

Všichni tři na sebe zůstali zhrozeně a nevěřícně koukat. Erika proto, že se obávala, že právě teď řekla něco co nejspíše neměla. Bill protože nemohl uvěřit, jak mu mohl Tom takhle lhát no a Tom... ten toho měl tolik, že ani nevěděl, čeho se právě teď zalekl, nebo co ho rozčílilo nejvíc.

Tom se zlostně podíval na Eriku, kterou by v tu chvíli nejradši uškrtil, ale než stačil nějak zareagovat, přerušila ho Billova slova. "Vážně Tome, s lhaním nejdál dojdeš," zakroutil nevěřícně nad lží svého bratra hlavou a netrvalo dlouho.. ozvalo se silné bouchnutí dveří a Bill byl pryč z domu.

"Bože můj! To nemůžeš aspoň jednou držet hubu?! To jsi vážně tak blbá?!" vyjel Tom na Eriku, neuvědomujíc si sílu svých slov. Stačil však jeden pohled do Eričiných uslzených očí a uvědomil si, že to vážně přehnal. Ona přece nemohla vědět, že Billovi takhle zalhal.

"Eri, promiň," sešel k ní schody a silně jí k sobě přitiskl. "Vím, že není omluva to, když řeknu, že má slova vycházela z rozčilení, ale... vážně se omlouvám."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Čteš povídku Journey of my Life?

Ano

Komentáře

1 Lollík Kaulitz Lollík Kaulitz | Web | 7. prosince 2012 v 16:42 | Reagovat

Wow, tak Erika už se nastěhovala k Tomovi.. :) Panejo, jak na ní vyjel.. No, jsem zvědavá jak zareaguje Bill a  jak to bude dál ;)    Těším se na další díl.. :)

2 Crazy.DE.Bill Crazy.DE.Bill | Web | 7. prosince 2012 v 18:05 | Reagovat

To se jako Erika ráno vzbudila s tím, že dneska se prostě k Tomovi nastěhuje? No to potěž, fakt!! :D:D:D:D
Ty vole a Tom lže ještě Billovi.. no flákla bych mu hned jednu, a druhou když se Erice omlouval! :D:D Nemám jí ráda.. :D Těším se na pokračování, zlato, zbožňuju tuhle povídku :-*

3 Aislin O'Callaghan Aislin O'Callaghan | Web | 7. prosince 2012 v 20:23 | Reagovat

Jakože Tom bude lhát svýmu bráškovi?! No to si snad ze mě dělá prdel, ne?! Proboha, tam to vře, tam vypukne každou chvilku 3. světová. A Eriku nemám ráda a taky nemám ráda růžovou :D A těším se na zítřejší díl :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama