Happily Forgotten Memories - 20.

6. března 2012 v 15:02 | Ela & Mily |  Happily Forgotten Memories (by Ela & Mily)

"No to si piš, že pro tebe mám žhavou nabídku. Vyrazíme spolu na vánoční nákupy." usměje se na mě a napije se kávy.
"To nezní špatně." úsměv jí oplatím. "Jen nemám páru, co chci komu kupovat, tak mi budeš muset pomoct."
"Neboj se, jasně že ti pomůžu. Tak až se připravíš, tak můžeme vyrazit."
Odsouhlasila jsem jí to, po vypití kávy jsem se skočila oblíct a mohly jsme vyrazit do víru velkoměsta. Sarah nás autem dovezla až do centra, pořád měla strach, že nemám dost síly, i když jsem se už cítila o něco líp. Sice jsme ztratila paměť, ale to, že jsou nákupy namáhavý jsem věděla i tak.

"Co koupíš Billovi?" zeptala jsem se, když jsme zašli do prvního obchodu. Rozhlížela jsem se kolem a přemýšlela, co by se tak mým kamarádům mohlo líbit, kdyby to našli pod stromečkem.
"Hrozně se mu líbil jeden řetízek na krk s přívěškem, tak ten a pak mám pro něj vyhlídnutý skvělý tričko. A až budeme sami, dostane ještě jedno překvápko." začervená se a mě to je hned jasný. "Víš, my spolu nikam nespěcháme, takže jsme se ještě nikdy nedostali až tak daleko, že bysme spolu.. no, však víš co." mrkne na mě rozpačitě.
"To je vážně hezký, tak to ti pomůžu s výběrem něčeho hrozně sexy." zářivě se na ní usměju.
"S tím počítám, musíš mi poradit. Jsem nervózní jen při myšlence na ten večer." přizná se. "Sice jsem už pár kluků měla, ale s Billem je všechno tak jiný, krásný..." zasní se. Na chvíli jí vážně závidím. Doufám, že i já někdy najdu někoho, s kým budu zažívat to podobné, co zažívá Sarah s Billem.
V prvním, druhém a ani ve třetím obchodě mi nic nepadlo do očí, tudíž jsem furt neměla ani jeden dárek, zacož Sarah už byla taškama ověšená jako vánoční stromeček, ale furt opakovala to svoje "Ježiš marja já ještě nic nemám. No co já vám všem pod ten stromeček zabalím?" co jsem tedy měla říkat já, ta která v ruce držela akorát tak kabelku.
Naštěstí už v dalším obchodě jsem našla několik triček, které by se mohli líbit Billovi a po odsouhlasení ze strany Sarah, jsem mu je hned koupila a ulevila si, aspoň Billa už mám v krku.
"Ty Sarah co budeš kupovat Tomovi?" zeptala jsem se a doufala, že mi vnukne nějaký nápad.
"To kdybych věděla, přemýšlela jsem o tom a napadlo mě nějaký CDčko, ale copak já vím které už má a který nemá? Takže vůbec nevim a ty už pro něj něco máš?" no tak to mi moc nepomohla. "Právě že nemám a doufala jsem že mi vnukneš nějaký nápad." "No vlastně jeden bych tu pro tebe měla." řekne pro chvíli ticha a zavede mě do dalšího krámu.
"Jo a jakej?" zvědavost mi během chvíle vyleze na maximum.
"No tak co třeba něco v tom stylu co já Billovi, víš až budeme sami." znovu se začervenala.
"Jsi asi upadla né? Ukaž nemáš horečku?" sáhla jsem jí na čelo. "Jak tě něco takovýho vůbec mohlo napadnout." poklepu si na čelo a dále se radši zabývám jen přehrabováním v haldě triček.
Nakonec jsem Tomovi koupila palestinu, která se hodila přesně k němu a hodinky. Nevěděla jsem, jestli se mu to bude líbit, ale mě se k němu perfektně hodili. Sarah mu koupila mikinu a nakonec vybrala i nějáké to CD. Mě už teď zbýval jen dárek pro Sarah, ale protože jsem na to myslela už když jsme se procházeli po všech těch obchodech, a protože mi došlo, že několikrát mluvila o jedné voňavce a v jednom obchodě se jí líbila vážně pěkná halenka. Možná to udělala schválně, ale určitě mi tím ulehčila práci.
"Takže, teď musím pro dárek pro tebe, tak se sejdeme tady za chvíli jo?" mrkne na mě Sarah.
"Jasně, za chvíli tady." odsouhlasila jsem a vrátila se zpátky do obchodu, kde už jsme byli, abych koupila to, co jsem potřebovala.
Domů jsme dorazili až po tmě. Byla jsem zase hrozně vyčerpaná a už jsem se nemohla dočkat, až si dám sprchu a zalezu do postele. Další namáhavý den byl úspěšně za mnou.
Sotva co ráno otevřu oči, přepadne mě strašný kašel a rýma. To by mi ještě tak scházelo, abych byla k tomu všemu nemocná. Rozhodla jsem se, že své ztuhlé, zimou prolezlé tělo naložím do horké vany a budu doufat že kašel s rýmou zmizí tak rychle jako se u mě objevili.
Když jsem ale otočila kohoutkem tak, aby z něj začla týct voda, vytekla z něj maximálně tak jedna kapka. Přišlo mi to zvláštní, ale neměla jsem sílu to nějak zkoumat. Musela jsem se tedy obejít bez horké vany, ale doufala jsem že bude nějaká vada v potrubí a dole v kuchyni mi voda normálně poteče, ale ani tam netekla. Začínala jsem bejt vyděšená a zároveň naštvaná. To už jsou dvě věci bez kterých se musim ráno obejít a to horká vana a kafe, což mi na náladě moc nepřidává. K tomu všemu je tady dneska nějaká zima. Dala bych cokoliv na světě za to že jsem topení nastavovala i na noc. Došla jsem k nejbliššímu topení, ale to bylo ledové tak, až mi k němu málem přimrzla ruka. Tak tady se něco děje a to co se děje se mi vůbec nelíbí. Ještě k tomu všemu se ozve můj žaludek a tak mi nezbyde nic jiného, než si dojít do lednice pro nějaký jogurt. Když jsem ale otevřela lednici, bylo mi divné že se nerozsvítilo světlo v ní. Takže k tomu všemu se mi teď ještě rozbila lednice.
Snědla jsem jogurt a skočila si pro teplejší oblečení a zásobu kapesníčků. Tohle bylo fakt divné. Vzala jsem telefon a první, co mě napadlo, bylo zavlat Tomovi.
"Eri?" ozval se jeho hlas ospale, nejspíš jsem ho vzbudila. "Děje se něco?"
"Promiň, že tě budím, ale děje. Neteče mi voda, nejde mi topení a nejspíš ani elektrika. Vám všechno funguje?"
"Hned to zjistím." slyšela jsem, jak se zvedl z postele a zkouší blikat vypínačem ke světlu. "Elektrika funguje." řekne, a pak je zase chvíli ticho. "Topení taky hřeje, ještě zjistím tu vodu." další chvíle ticha. "Jo, voda taky teče, to je divný. Mám se stavit?"
"To bys byl ho..ho.." kýchla jsem. "Hodnej." dopověděla jsem slovo. "A ještě ke všemu jsem se asi nachladila."
"Tak víš co, vezmi si věci a přijď ty. Pak zjistíme, co se stalo." navrhl mi a mě nezbylo nic jinýho, než souhlasit. V pokoji jsem si vzala pár věcí, které bych mohla potřebovat, zamkla dům a vyrazila směrem ke Kaulitzům.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Čteš povídku Happily Forgotten Memories?

Ano

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama