Der Wichtigtuer - 3.

24. března 2012 v 10:10 | Ela
,,Počkejte prosím." zavolala jsem na dva ,,stálí zakazníky" a vyběhla z poza pultu s koženou peneženkou držíc za zády v ruce.
,,Copak?" usmál se na mě ten menší a už od pohledu příjemnější. Už několikrát jsem zaslechla jejich jména, ale nikdy jsem tomu nevěnovala takovou pozornost, abych si je zapamatovala.
,,Něco pro vás mám." usmála jsem se na něj a jeho bratra, jsem si pro zachování dobré nálady nevšímala.
,,Wau. Copak by mi taková kočka mohla chtít?"
,,Myslím, že vám to udělá radost." věnovala jsem mu vřelý úsměv. Berme to tak, že to má za tu kočku. ,,Včera tu byl váš bratr a scháněl vaší peněženku..."
,,Ano, ale říkal že jste jí nenašli." skočil mi do řeči ,,Je to děs teď si budu muset nechat udělat znova všechny doklady." odfrkl si.
,,Myslela jsem si to, ale pak jsem se ptala Anabell, kolegině no a... tady." podala jsem mu peněženku a jen doufala, že mě tu neseřve a nebude po mě požadovat peníze které se mu ,,ztratily".
Přesně tak jak jsem čekala, začal se v peněžence prohrabávat a kontrolovat zdali má všechny doklady. Kdyby se mi ztratila peněženka, byla by má první reakce úplně stejná jako jeho.
,,Děkuju." zandal si peněženku do zadní kapsy u kalhot a zářivě se na mě usmál ,,Ulehčila jste mi takovejch starostí."


,,Jakejch starostí Tome?" vstoupila do rozhovoru ,chodící nafoukanost´ ,,Včera mi tvrdila, že tu peněženku NENAŠLI a teď ti jí najednou dává úplně vydrancovanou. Neměl bys ani na taxík domů!" rozhodil rukama.


,,Bille, prosim tě přestaň!" napomenul ho ,,Hlavní je že se ta peněženka našla a že nemusim kempit na úřadech." setřel ho.

,,Jo jasně! Spíš si tu peněženku chtěla nechat, proto včera dělala že o ničem neví!" označil mě za zlodějku.,,Tak to prrr milej zlatej!" ukázala jsem na něj ostře prstem ,,K čemu by mi byla peněženka vašeho bratra? Věřte nebo ne, ale já mám svojí."
,,Pff to mi řekněte na co!" odfrkl si. Přesně jsem věděla kam tim míří.
,,Jo sice nemám milióny a ani statisíce na účtu a nějakou tu tisícovku v peněžence to máte pravdu! Ale mám něco co si ani vy za ty svoje miliony nekoupíte." prskla jsem na něj ,,Ale takovej zaostalec a blbec jako jste vy, to v životě nemůže pochopit." otočila jsem se k nim zády a šla zpátky do práce. Už jsem tady s nima zevlila až moc dlouho!
,,Co..." vykřkl ještě za mnou, ale to co následovalo jsem už neslyšela, protože jsem za sebou zabouchla dveře. Ono možná i lepší, jinak bych mu musela jít jednu vrazit, aby se aspoň trochu probral.
Být jim, tak se tu už v životě neukážu. Mohlo by se totiž lehko stát, že mi ujede ruka a kokejl mu tak strašně omylem vyleju na hlavu.
,,Tak co?" přiběhla ke mě Anabell a všechny zákazníky nechala čekat.
,,Všechno v cajku." ujistila jsem jí ,,Ani se o peníze nestaral."
,,Uff." oddychla si a radostně mě objala.
Po zbytek pracovních dnů se tu ani jeden ze ,stálích zákazníků´ neukázal a já si ani neštěžovala. O ty dva koktejly míň nás nezabije.
Když byl konečně pátek a já přišla utahaná z práce, ještě o mnoho více než jiné dny, jediné na co jsem se kromě dlouhé a horké koupele těšila, byl poklidný večer strávený s Joelem. To jsem však ještě nevěděla, že jen co přijdu do kuchyně, všechny mé plány na dnešní večer budou zmařeny.
,Ahoj zlato. Vím že jsem ti dnes slíbil krásný večer, ale do města přijel kámoš a no... Nečekej na mě, přijdu bůh ví kdy! Joel´
Přečetla jsem si vzkaz, který byl připnutý na ledničce a smutně povzdychla. Už si ani pořádně nepamatuju, kdy naposledy jsem s Joelem můj vysněnej poklidnej večer trávila. Pomalu jsem přestávala věřit jeho výmluvách o kamarádech.
Přeci spolu nejsme moc dlouho nato, aby náš vztah zajel do stereotipu a on se z něj snažil dostat!
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ela & Mily Ela & Mily | Web | 24. března 2012 v 10:20 | Reagovat

Já jsem se musela hrozně smát u toho Billa :D:D:D to je takovej nafoukanec divím se, že mu jednu rovnou nevrazila :D To je prostě úžasná povídka už se hrozně těším na další díl!!! :D :-) M.

2 Christie [kikusqa-tokio] Christie [kikusqa-tokio] | Web | 24. března 2012 v 10:50 | Reagovat

no teda :D :D Bill je pořád tak nafoukanej ..hmm.. to bude ještě něco :D :D ...já bych se s ním nepárala a už by jich ode mě pár schytal :D ...už se těším na další díl :)) jen tak dál ;)

3 Lena Lena | 24. března 2012 v 15:20 | Reagovat

Ty jo, zatím se mi to moc líbí. :) Pobavila mě Tomova věta, že aspoň nebude muset kempovat na úřadech. :D Jsem zvědavá, jestli nakonec s tím nafoukancem nebude chodit. :D Těšim se na další díl. ;)

4 báři báři | Web | 25. března 2012 v 17:53 | Reagovat

Tak ten vzkaz by mě naštval. Ale Bill ještě víc. Pěkně bych mu to vytmavila, zmetkovi namyšlenému. Co si myslí? :D Ale Tom - dokonalost :)

5 N. Dips N. Dips | Web | 25. března 2012 v 21:32 | Reagovat

Ten Bill by potřeboval tou peněženkou přetáhnout! :D :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama