Der Schmetterling.! 2. řada - 7.

9. března 2012 v 14:43 | Ela
O necelý měsíc později.
U mě.
Zase sedím jako nanda doma a čumím na televizi. Mé předtuchy se vyplnili! Tom je u Leny pečenej vařenej a když už náhodou si udělá chvilku na mě hned mu začne zvonit telefon a kdo mu asi tak volá? Lena ano! Vždycky mu nakecá že má nějaký bolesti a že tohle a támhleto a Tom tam hned letí. Na jednu stranu se mu nedivím má o to svoje dítě strach, ale taky se divím že mu ještě nedošlo že ho Lena tahá za nos. Prostě se nemůžu zbavit pocitu že to dítě není Tomovo!

Taky jsem mu to už několikrát řekla v průběhu našich častých hádek, ale on pokaždý zakroutil hlavou, vynadal mi jak si tohle můžu myslet a s prásknutím dveří odejde a mě pak nezbyde nic jinýho než pláč. Jo pláč to je teď moje nejčastější aktivita. Ani práce návrhářky mě teď nějak moc nebaví a tak šaty co jsem navhrla teď Johan upravuje sám. Ještě že ten mě jako jedinej chápe. Menší obchůdek tady na sídlišti teď musí díky mě trhat tržební rekodry v prodeji čokolády. Každej den si v největších nervech dám čokoládu a utěšuju se že ta mě uklidní. Blbost! Čokoláda mě neuklidňuje, neobaluje moje nervy prostě nic.
Divím se že mě Tom ještě neopustil! Poslední dobou jdu nejdál do krámu za účelem doplnění zásob čokolády, oblečená nejsem do žádných módních hadrů, ale jen do tílka a tepláků s vlasama rozcuhanýma a občas jen tak stáhlíma do culíku. Řasenka, make-up to už nevím ani co je! Nejhorší je že když jsem minule potkala Lenu došlo mi že ona je hezčí než já. Určitě teď je, ale co mě už to je jedno!
Zvednu svoje unavený tělo z gauče a rozhodnu se tady aspoň trochu poklidit. Nikdy jsem tu neměla perfektně uklizeno, ale takovejhle bordel jsem tu snad ještě nikdy neměla. Už, už se chystám zapnout vysavač, když v tom někdo zazvoní. Otráveně teda nechám vysavač vysavačem a dojdu otevřít dveře. Když je ale otevřu nikdo tam nestojí. Hahaha vážně vtipný! To zase určitě ty haranti tady z paneláku. Když se nuděj tak jen tak lidem začnou zvnonit na zvonky a maj z toho strašnou prdel! Když už chci zavřít dveře všimnu si bílé obálky na dopisy ležící na rohožce před dveřma. Sehnu se pro ní a podle její těžkosti v ní určitě nebude jen pouho pouhý dopis. Rozhlídnu se po chodbě, jestli nezahlídnu někoho kdo by mi tu obálku mohl před dveře položit, ale nikoho nevidím. S Nechápajícím pohledem a obláknou v ruce zavřu dveře a jdu do obýváku. Už nějak nemám chuť uklízet! Bordel tu byl do teď tak tu může být ještě nějakou tu chvíli! Teď mě jen zajímá co je v tý obálce. Sednu si do prostřed pohovky a pořádně si prohlídku tu obálku. Všimnu si že je na ní napsáno mé jméno. Toho jsem si předtím nevšimla. Ještě několikrát si tu obálku prohlédnu a pak jí nejistě otevřu. To co v ní je mě zarazí! Fotky?

U Toma.
"Tome? Doneseš mi prosím pití?" zavolá na mě Lena. Bože připadám si jako papáj! Furt tvrdí že jí bolí břicho, že je unavená, ale kdykoliv jí odvezu k doktorovi ten řekne že je vše v tom nejlepším pořádku. Že by to hrála? To určitě né.
Dojdu tedy do kuchyně pro sklenici pomerančovýho džusu a donesu jí ho do ložnice, kde leží zachumlaná v posteli.
"Děkuju lás teda Tome." řekne a napije se. Já na ní koukám s otevřenou pusou jako debil. Jaký lásko, to kdyby mi řekla tak mě to snad položí. Jen ať si nemyslí že mezi náma je něco víc. Já tohle všechno dělám jen pro to dítě. "Tomí nechceš zůstat tady se mnou v ložnici?" zeptá se mě, když mám namířeno z ložnice.
"Ne mám dóle rozkoukaný film. Radši se ještě prospi." řeknu a přivřu dveře.
To tak, ještě by si to pak vyložila po svém že jí muluju.
Zasednu zpátky k televizi a pustím si film. Co asi dělá Elí? Film zase stopnu a popadnu do ruky mobil. Vytočím číslo Elí a čekám až to zvedne. Telefon vyzvání, ale Elí ho nezvedá.
"Sakra!" zakleju když mi to ani po třetí nezvedne. Co když se jí něco stalo? projede mi v hlavě myšlenka.
Rychle vypnu televizi, popadnu mikunu, nazuju si boty a už jedu směr domov. Teda můžu tomu ještě tak říkat?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama