Der Schmetterling.! 2. řada - 4.

3. března 2012 v 15:47 | Ela
U Toma.
Po dlouhý sprše vylezu z koupelny. Všude je tma takže Elí si šla už lehnout. I kdyby se mi sebe víc chtělo vím že neusnu a tak si sednu na gauč a z peněženky, která leží na stolku vytáhnu fotku kterou mi dneska dala Lena. Je tu tma a tak si na ní posvítím mobilem.
Přiznám že tohle je na mě moc. Kdyby mi Elí řekla že je těhotná asi bych z toho nadšenej nebyl a to jí miluju, ale Lenu tu nemiluju ani jí nemám rád a ona mi řekne že je se mnou těhotná! Chci aby tohle byl sen a já se z něj probudil. V hlavě se mi honí tolik otázek a na většinu neznám odpověď! Jak třeba řeknu Elí že Lena se mnou čeká dítě? Jak Elí zareáguje? Můžu se vůbec s tímhle někomu svěřit? Jak se mám postavit k otcoství? Nekonečno otázek, ale jen pár odpovědí.
Zívnu div se mi pusa neroztrhne, ale jak můžu jít spát s hlavou plnou věcí nad kterýma musím přemýšlet? Aspoň to zkusím. Uklidím fotku do peněženky a tu zase položím na stolek. Po tmě dojdu do ložnice a lehnu si těsně vedle Elí.

Do pokoje svítí měsíc a tak je tu šero. Poslouchám jak Elí potichu oddychuje. Když už mám být táta tak proč né s ní, ale s Lenou? Za co mě kdo trestá!
Na nočním stolku nahmatám mobil. Vím že je Elí protože ten svůj jsem nechal v obýváku, ale co chci se podívat jen kolik je hodin. Odemknu ho a tím se rozsvítí obrazovka. "Doprdele to už je půl 3?" zanadávám snad potichu. Nechi vzbudit Elí.
Zadívám se na její tapetu. Když jsme tuhle fotku fotili, teda přesněji já fotil náš vztah byl ještě bez problémů. Hotová procházka růžovým sadem, ale teď? Teď se ty problémy nějak sypou a sypou a mě už to nebaví, vážně nebaví. Proč se ten můj život musí tak komplikovat?
Položím telefon zpátky na noční stolek a přitáhnu si k sobě opatrně Elí. Nasaju vůni jejích vlasů. Jako vždy voněj po jahodách. Svojí hlavu dám blízko její a zavřu oči. Pokud mě neuspí už todle tak už nic.
Vzbudí mě zvuk zvonku u dveří. Podívám se na mobil a zjitím že je teprv půl 8. Bože jakej kretén. Jestli to bude pošťák tak ho nakopu do prdele a roztrhám mu všechny dopisy co nese na malinkatý kousíčky ať si je třeba pak slepí vteřiňákem je mi to jedno! Elí ještě spí. Se divím že jí takovej rámus neprobudil. Vytáhnu ze skříně kalhoty a tílko a cestou z ložnice ke vchodovým dveřím to na sebe navlíknu. Ani bych se nedivil kdybych si něco oblík obráceně. Napůl ještě spím. Se zívnutím otevřu dveře aniž bych se předtím kukátkem podíval kdo to je.
Ještě jsem se ani pořádně nepodíval kdo to je a ten dotyčný nebo ta dotyčná už byli v chodbičce. Aspoň mě to vpadnutí dokonale probudilo.
Rychle zamířím za tou osobou a v obýváku mě čeká šok. V křesle si pohodlně sedí Lena.
"Co tady děláš?" řeknu potichu, ale za to hodně nepříjemně.
"No tak ty nevoláš tak jsem si přišla pro odpověď!" řekne nahlas.
"Buď sticha ještě vzbudíš Elí." zavrčím na ní a jdu zavřít dveře od ložnice.
"Jo takže ty jsi jí to ještě neřek?"
"Jak bych mohl když jsem si to ještě ani já sám neurovnal v hlavě!"
"To je ale chyba."
"Každej si pod slovem chyba představujem něco jinýho!"
"C a to mi jako ani nic nenabídneš?" ještě abych jí dělal kafe to tak.
"Ne."
"Jsi hajzl víš to?" asi si myslí že mě to urazí.
"Vím a jsem na to hrdej."
"Líbí se mi když jsi takovejhle." řekne sladce. No to si ze mě dělá srandu!
"Leno prosímtě nech toho a odejdi."
"Neodejdu dokud mi neřekneš že se o naše dítě postaráš."
"To už jsem ti řekl snad včera!"
"A o mě?"
"Co o tebe?"
"No o mě se postaráš?"
"Nevím proč bych se o tebe měl starat!"
"Protože jsem matka tvýho dítěte."
"To možná seš, ale to mi je jedno. Pro mě je hlavní dítě a né ty!" Bože tahle hádka mě vysiluje!

U mě.
Vzbudí mě nějaké zvuky. Když chvíli poslouchám zjistím že to jsou lidské hlasy. Hádka! Ten mužský hlas patří Tomovi to poznám moc dobře, ale komu patří ten ženský? Cože ženský?
Už mě nebaví to jen tak poslouchat. No co jsem jeho přítelkyně to za prví a za druhý je to můj byt a takže si v něm můžu dělat co chci, kdy chci a jak chci.
Jen v noční, saténové košilce otevřu dveře ložnice a co se mi naskytne za pohled mě div neporazí! Co tady dělá probůh Lena?!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama