Schürzenjäger 1.

29. prosince 2011 v 11:13 | Mily |  Schürzenjäger (by Mily)

Jako každý den, jdu ze školy domů. I když se mi nechce, tak pospíchám. Musím totiž stihnout dost věcí za krátký čas.

Jmenuji se Anabel, ale všichni mi říkají Annie. Je mi 19 a jsem v posledním, maturitním ročníku střední průmyslové školy. Na rozdíl od mých vrstevníků ale neobrážím večírky a po škole se nechodím bavit do klubů. Dospívání, stejně jako dětství si vůbec neužívám, protože táta, díky kterému se ještě máma držela jakž takž po hromadě, od nás utekl před čtyřmi roky, hned po tom, co se dozvěděl, že máma čeká moji nejmladší sestru Angelu.

Moje druhá mladší sestra se jmenuje Samantha, je o rok mladší než já a je děsně namyšlená. Ona si na nedostatek puberťáckých akcí stěžovat nemůže. Moje máma už asi zapomněla, že nějakou rodinu má. Ještě když byl doma táta, pila tajně pravidelně, ale málo. A od té doby, co je táta pryč, pije od rána do večera a o nás se nestará, takže nebýt mě, Angela už je dávno v děcáku a my s mámou na ulici. Vyžíváme jen tak tak, díky tomu, že mám přístup k máminýmu účtu a tomu, že nám táta posílá alimenty. Máma bere podporu, ale tu stejně celou propije, takže si musím přivydělávat na brigádě. Sam si našla bohatýho přítele a my jí nezajímáme, někdy mám pocit, že s náma ani nebydlí.


Když doběhnu domů, trochu pouklízím, narazím na mámu, která leží v obýváku s lahví v ruce a dřímá na gauči. Potichu zase odejdu, vezmu si naše starý auto a dojedu do školky pro Angelu. Pak ještě rychle nakoupit, vyhodit nákup domů a spěchám do práce, kam se mnou jede i Ang. Dělám v nákupním centru v cukrárně, u které je i dětský koutek, Ang si na to už zvykla a ráda si tam chodí hrát s ostatními dětmi. Taky moje spolupracovnice si ji oblíbily, dokonce i šéfová, taky s tím nemám naštěstí problémy, doma bych ji s mámou nikdy nenechala.

"Dobrý den, dvě karamelové latté a tyhle dva zákusky..taky dvakrát.." usměje se na mě mladý kluk s velkými brýlemi na očích.

"Dobře..hned vám to donesu, posaďte se.." taky se na něj usměju a vezmu si od něj peníze.

"To je dobrý" mávne rukou, když mu vracím zpátky.

,,Ale nechal jste mi tu skoro osm euro..to nejde.." a peníze mu podám, on je ale položí na stůl.

,,Já vím, to nevadí.." zase se usměje a odejde si sednout s dalším klukem do rohu cukrárny. Jen zakroutím hlavou a peníze dám do pokladny a jdu jim odnést, co si objednali. Když od jejich stolu odcházím, vrhne se ke mně Angela.

"Mami, mami já potřebuju na záchod.." poskakuje na místě. No jo, říká mi mami..ze začátku jsem jí to vymlouvala, ale pak jsem jí nechala.

"Dobře, tak pojď.." řeknu šéfové, že jdeme na záchod a odvedu ji tam. Když se vracíme, málem se srazím s tím klukem, co mi tam nechal tolik peněz.

,,Promiňte.." omluvím se mu

"To je v pohodě..nemohla byste mi radši tykat, nemám rád vykání.."

"No dobře..ale v práci nemůžu..a taky mi můžeš tykat.."

,,Fajn..jsem Tom..nejsi trochu mladá na maminku? Teda..nechci být zvědavej.."

,,Já jsem Annie..no jsem..taky to není moje dcera ale sestra..ale to je na dlouhý povídání a nechci tě nudit..a musím do práce.."

,,A co děláš po práci?" nahodí Tom úsměv

"Musím domů, uložit Angelu, připravit se do školy.."

"Tak zítra?"

"Ale já tady pracuju každej den..já nejsem ten správnej typ holky, kterou bys měl balit..zkus to jinde..ahoj.." podívám se na něj a pak se vrátím zpátky do práce. On už mi na to nic neřekne, jen když odcházej, tak mě pozdraví.

Další dny to vypadá podobně. Škola, práce, učení, starání se o domácnost a o Angelu. Na Toma si skoro ani nevzpomenu, mám starostí nad hlavu. Navíc se blíží Vánoce, nesnáším je. Poslední tři roky jsem na Vánoce byla doma sama s Angelou. Máma se šla pro změnu opít někam do hospody a Samantha byla bůh ví kde. Vím, že ani letos to nebude jinak. Angela se na Vánoce ale těší, tak už jen kvůli ní se chystám péct cukroví, nakoupit dárky a zdobit dům.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Čteš povídku Schürzenjäger?

Ano

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama